JelentéseEredeteSzófaja Példamondatok

telegráf

telegráf szó jelentése

A "telegráf" szó eredete a görög "tele" (távol) és a francia "graphie" (írás) szavakból származik. A telegráf egy olyan kommunikációs rendszer, amely lehetővé teszi a távolsági üzenetküldést. A telegráfia az elektromágneses hullámok segítségével továbbítja az üzeneteket vezetékek vagy rádióhullámok segítségével. A telegráf rendszerek különböző jelekkel (mint például pontok és vonalak) dolgoznak, amelyeket kódolásra használnak. Egy telegráf rendszerben a jelzéseket általában kézi vagy gépi eszközökkel adják be és veszik ki. A telegráfia a 19. és 20. században volt népszerű, mielőtt a telefonok és más modern kommunikációs technológiák elterjedtek volna.

Értékeld a meghatározást!
(Pozitív: 0 / Negatív: 0)

A szó eredetete, etimológiája

A szavak etimológiája gyakran erősen bizonytalan, és több feltételezés is előfordulhat!

A "telegráf" szó eredetileg a görög "tele" (távol) és az angol "graph" (írás, rajz) szavakból ered. A telegráf kifejezés jelentése tehát "távoli írás" vagy "távírás".

A telegráf rendszert először 1837-ben Alfred Vail és Samuel Morse fejlesztette ki az Egyesült Államokban. A rendszer alapja az volt, hogy a távolságokat elektromos impulzusokkal mérte, amelyeket egy vezetéken vagy dróton keresztül továbbítottak. A jelek Morse-kód formájában voltak ábrázolva, ami lehetővé tette a távoli kommunikációt.

Az új találmány gyorsan terjedt világszerte, és a telegráf hálózatok összekötötték a városokat és országokat egymással. Az első telegráf vonalak főként vasúti pályák mentén épültek ki, és fontos szerepet játszottak az ipar és a kereskedelem fejlődésében.

Az "elektromos távírás" kifejezés is használták a telegráf rendszerre, de végül a "telegráf" szó vált az általánosan elfogadott elnevezéssé.

Betűrendben közeli szavak

tektonika, tele, telefonbeszélgetés, telefonkagyló, telefonoz, telegráf, telehold, telekinézis, telekkönyv, telekommunikáció, telemetria,