JelentéseEredeteSzófaja Példamondatok

médium

médium szó jelentése

A 'médium' szó jelentése és fogalma a magyar nyelvben: A 'médium' szó eredetileg latin eredetű, és közvetítőt, közvetítést jelent. A magyar nyelvben az alábbi jelentésekkel rendelkezik: 1. Egy közvetítő személy, aki képes kapcsolatot teremteni a földi világ és a túlvilág, vagy más nem-látható dimenziók között. A médiumok állítólag képesek kommunikálni a halottakkal, spirituális entitásokkal vagy más szellemekkel. 2. Egy olyan személy, aki rendelkezik valamilyen képességgel vagy eszközzel, amely lehetővé teszi az információk vagy üzenetek átvitelét egyik helyről a másikra. Például: médiumok használhatják a kártyákat, kristályokat vagy más eszközöket az üzenetek közvetítéséhez. 3. Egy olyan anyag vagy közeg, amelyben az energiák vagy jelek átvihetők egyik helyről a másikra. Például: elektromos áram áramlik egy vezetékben (amely lehet 'elektromos médium'), hanghullámok terjednek levegőben (amely lehet 'hang médium'). Fontos megjegyezni, hogy a médiumok és az általuk végzett tevékenységek nem bizonyítottak tudományosan, és számos vita kíséri őket.

Értékeld a meghatározást!
(Pozitív: 1 / Negatív: 0)

A szó eredetete, etimológiája

A szavak etimológiája gyakran erősen bizonytalan, és több feltételezés is előfordulhat!

A "médium" szó eredete a latin "medius" szóból származik, ami annyit jelent, hogy "középső" vagy "közvetlen". A középkori latinban a szó "medium" formában jelent meg, és ekkoriban azt a jelentést kapta, hogy egy köztes kapcsolatot vagy közvetítőt jelöl.

Az angol nyelvben a "médium" szót először a 16. században használták az angol írók és filozófusok ahhoz, hogy kifejezzék a közvetítő vagy híd szerepét. Az elsődleges jelentése az volt, hogy valaki vagy valami közvetít egy kapcsolatot vagy információt két vagy több fél között.

A 19. században a spirituális mozgalom térhódításával a "médium" kifejezést kezdték használni olyan emberekre, akik képesek kommunikálni a túlvilágról származó entitásokkal vagy lelkekkel. Ez az értelmezés ma is megtalálható, amikor valaki médiumnak nevezzük, általában azonosítjuk olyan emberekkel, akik képesek kapcsolatba lépni a túlvilág entitásaival és információkat közvetítenek.

Összefoglalva, a "médium" szó eredete a latin "medius" szóból származik, és eredetileg közvetítőt vagy közvetlen kapcsolatot jelentett. A spirituális mozgalom térhódításával a "médium" fogalma kiterjesztésre került, és ma már olyan embereket jelöl, akik képesek kommunikálni a túlvilágról származó entitásokkal vagy lelkekkel.

Szófaja és helyesírása

főnév

Példamondatok

1. A televízió a legelterjedtebb médium a hírek és szórakoztatás terén.
2. Az újságok hosszú ideje népszerű médiumok a tájékozódásra és a véleményformálásra.
3. Az internet az utóbbi években egyre fontosabbá vált médium az információkeresésben.
4. A rádió hagyományosan közösségi médium, amely szórakoztat és tájékoztat.
5. A közösségi média platformok lehetővé teszik az embereknek, hogy egymással kommunikáljanak és tartalmakat osszanak meg.
6. A médiumoknak nagy felelősségük van a társadalom iránt, hiszen befolyásolhatják az emberek gondolkodását és viselkedését.
7. Az online streaming szolgáltatások egyre népszerűbbé válnak, mint médiumok a filmek és sorozatok megtekintésére.
8. A reklámiparban a különböző médiumokon keresztül próbálnak elérni minél több embert és potenciális vásárlót.
9. A könyvek hagyományosan fontos médiumai az irodalomnak és a tudás átadásának.
10. Az audiovizuális médiumok, mint például a film vagy a televízió, erős hatást gyakorolhatnak az emberek érzelmeire és gondolkodására.

Rokonértelmű szavak

közvetítő, közvetlenítő, csatorna, hírnök, közvetítőeszköz, közvetítő médium, közvetítő csatorna

Fonetikus átírás

A fonetikus átírás a "médium" szó kiejtéséhez az alábbi módon néz ki:



[ˈme.di.um]

Betűrendben közeli szavak

mediátor, medicina, medikus, meditál, meditatív, médium, medvebocs, medvebőr, még , megad, megadott,