JelentéseEredeteSzófaja Példamondatok

verzsu

verzsu szó jelentése

A "verzsü" szó nem található a magyar nyelvben. Valószínűleg elírásról vagy félreértésről van szó. Ha esetleg másik szót szeretnél megtudni a jelentését és fogalmát, kérlek, pontosítsd a kérdést.

Értékeld a meghatározást!
(Pozitív: 0 / Negatív: 0)

A szó eredetete, etimológiája

A szavak etimológiája gyakran erősen bizonytalan, és több feltételezés is előfordulhat!

A "verzsü" szó eredete és kialakulása az ótörök nyelvből származik. Az ótörökben a "verz-" jelentése "fordítani, fordulni", és a "-sü" pedig egy képzőszerű elem volt, amelyet a főnév képzésére használtak.

Az ótörökben a "verzsü" jelentése "fordulás, visszafordulás" volt. Ez a szó az idők folyamán átalakult és átvette az általánosabb jelentést "fordítottság, ellentétes irány". A verzsü kifejezést elsősorban a történetírásban használták, hogy jelezzék egy esemény vagy helyzet ellenkezőségét vagy ellentmondását.

A szó végül bekerült a magyar nyelvbe is, valószínűleg a törökökkel való érintkezés következtében. A mai magyar nyelvben "verzsü" formájában használjuk, és leggyakrabban a politikában vagy gazdaságban találkozhatunk vele. Jelentése ma már inkább átvitt értelemben használatos, hogy kifejezze valaminek az ellentétességét vagy ellentmondását.

Szófaja és helyesírása

főnév

Példamondatok

1. A verzsü a kisgyermekkor varázslatos időszaka, amikor minden izgalmas és újdonságként hat rájuk.
2. Az óvodások nagy örömmel várják a verzsüt, hiszen minden nap rengeteg játék és kaland vár rájuk az intézményben.
3. A verzsü alatt a gyerekeknek lehetőségük van felfedezni a világot és megismerkedni más gyerekekkel.
4. A verzsü ideje alatt az óvónők fontos szerepet játszanak a gyerekek életében, hiszen segítenek nekik felfedezni és megérteni a körülöttük lévő világot.
5. Sok szülő szerint a verzsü az egyik legjobb időszak a gyermek életében, hiszen itt tanulja meg az alapvető közösségi normákat és szocializálódik.
6. A verzsüben található játékok és eszközök segítik a gyerekek fejlődését és kreativitását.
7. Az óvodai verzsü során a gyerekek megtanulnak együtt dolgozni másokkal, konfliktusokat kezelni és tiszteletben tartani egymás véleményét.
8. A verzsüben az óvodapedagógusok segítségével a gyerekek megismerkedhetnek a különböző művészeti ágakkal, mint például a festészet vagy a zenélés.
9. A verzsü alatt a gyerekek megtanulják önállóan feladatokat megoldani és felelősséget vállalni a tevékenységeikért.
10. A verzsüben a gyerekek megtapasztalhatják az örömöt, az izgalmat és az érdeklődést, amelyek segítik a személyiségük kibontakozását.

Rokonértelmű szavak

csalóka, álnok, cselszövő, hamis, alattomos

Fonetikus átírás

A fonetikus átírás a következő: [vɛrʒy]

Betűrendben közeli szavak

vagansok, vaksz, validal, varenyiki, varialas, verzsu, vesett ekko, vesper, vesperas, vestibulum, via ferrata,