Míg a biztosítási piacon elterjedtnek mondhatók a vagyonbiztosítások különféle formái, és ma már a külföldre utazók többsége köt valamilyen utasbiztosítást, addig a balesetbiztosítások egyáltalán nem népszerűek hazánkban. Pedig a hétköznapokban is történhetnek balesetek, amelyek gyakran gyökeres változást hozhatnak az életünkbe!
Egy kis statisztika
Az utasbiztosítások népszerűsége évről-évre növekszik, egyre többen kötnek ugyanis utasbiztosítást, főleg, ha külföldre utaznak. Az óvatos hozzáállás szinte elengedhetetlen ilyenkor: utasbiztosítás nélkül, egészségügyi probléma vagy baleset esetén külföldön komoly anyagi nehézségekbe sodródhatunk.
Kevesebben kötnek ugyanakkor hazánkban balesetbiztosítást, sokan szinte nem is hallottak erről a lehetőségről, pedig komoly segítséget jelenthet a bajban. A lakosság kevesebb, mint 20 %-a rendelkezik csupán balesetbiztosítással, ami elenyésző ahhoz képest, mennyiféle baleset érhet minket. És ne csupán az autós balesetekre gondoljunk, sokszor bekövetkezhet háztartási baleset is, aminek szintén súlyos, akár halálos áldozatai is lehetnek. A statisztikák szerint tavaly mintegy 600-an vesztették életüket közlekedési balesetben, háztartási balesetben jóval többen: mintegy 1700-an! A statisztikai adatok is jól mutatják, hogy nem szabad félvállról vennünk egyik balesettípust sem, jobb, ha felkészülünk mindkettőre, és ha elkerülni nem is tudjuk, anyagilag segíthetünk a családunkon egy esetlegesen bekövetkező balesetben. A háztartásokban bekövetkező balesetek legtöbbször esésből, zuhanásból adódnak, de nem ritkák az égési vagy szúrással, vágással kapcsolatos balesetek sem.
Jó, ha tudjuk, hogy egy megkötött balesetbiztosítási szerződés a legtöbb esetben nem csupán az országhatáron belül történő balesetek esetén nyújt fedezetet, hanem a világ bármely országában érvényesek, hiszen személyhez kötöttek. Fontos azzal is tisztában lennünk, ha balesetbiztosítás megkötését tervezzük, hogy nem mindegy, mekkora fedezeti összegre kötjük a balesetbiztosítást, akkora összegre érdemes, amely jelentős anyagi biztonságot nyújt, vagyis az átmeneti időben anyagi biztonságot jelent, és fedezi a balesettel összefüggő kiadásainkat is. Ez a biztosítók javaslata alapján haláleset vagy rokkantság esetén körülbelül 10 millió forint körüli összeg. Érdemes lehet a balesetbiztosítást külön konstrukcióként megkötni, nem pedig csatolt, kiegészítő termékként valamely más biztosítás mellé, hiszen a kiegészítő biztosítások általában nem nyújtanak ekkora összegű fedezetet.
Kössön balesetbiztosítást még ma!
Ha úgy dönt, hogy balesetbiztosítást szeretne kötni, akkor mindenképpen érdemes alaposan körüljárni az egyes biztosítók által kínált konstrukciókat. Általában éves időtartamra köthetők a biztosítások, de ma már léteznek olyan konstrukciók is, amelyek rövidebb időszakra is megköthetők, például kamaszgyermekünknek egy fesztivál idejére. Tájékozódjunk arról is, hogy mekkora biztosítási összeg mellett mekkora fedezetet kínál a biztosító, vagyis ha bekövetkezik egy nem várt baleset, mekkora anyagi kifizetésben részesülünk. Nézzük meg azt is, hogy melyek azok az indokok, amelyek fennállása esetén nem fizet a biztosító, például ittas állapotban bekövetkező baleset, gondatlanság esetén, stb. A különféle biztosítók igen eltérő térítési formákat határozhatnak meg, azt válasszuk, amely számunkra a legoptimálisabb, a leginkább teljeskörű védelmet biztosítja.