JelentéseEredeteSzófaja Példamondatok

erre-arra

erre-arra szó jelentése

Az "erre-arra" kifejezés a magyar nyelvben egy informális, szlenges kifejezés, melyet általában irányok, helyek vagy tárgyak megjelölésére használunk. A jelentése valójában annak a kifejezése, hogy valami "ebbe" vagy "abba" az irányba helyezkedik el. Például: "Menj erre-arra az utcán!" - Ez azt jelenti, hogy menj valamerre ezen az úton. Vagy "Tedd erre-arra a könyvet!" - Ez arra utal, hogy tedd ebbe vagy abba az irányba a könyvet. A "erre-arra" tehát nem pontosan meghatározott irányokat vagy helyeket jelöl, hanem inkább egy bizonytalan, semleges irányt vagy pozíciót fejez ki. Gyakran használjuk akkor is, amikor nem tudjuk pontosan megadni az irányt vagy helyzetet, vagy csak általánosságban szeretnénk utalni valamire. Fontos megjegyezni, hogy ez a kifejezés nem szabályos nyelvi forma és inkább beszélt nyelvben használatos. Az írott nyelvben jobb lenne pontosabb irányokat vagy helyeket megjelölni.

Értékeld a meghatározást!
(Pozitív: 0 / Negatív: 0)

A szó eredetete, etimológiája

A szavak etimológiája gyakran erősen bizonytalan, és több feltételezés is előfordulhat!

A "erre-arra" kifejezés a magyar nyelvben használatos, és azzal a céllal alkalmazzuk, hogy valamit megmutassunk vagy ráirányítsuk a figyelmet valami konkrét helyre vagy irányba. Ez a kifejezés gyakran használt mondattal együtt szerepel, például: "Menj erre-arra!" vagy "Nézd erre-arra!". Az "erre-arra" kifejezés először az 1800-as évek közepén jelent meg a magyar nyelvben.

Az "erre-arra" eredete és etimológiája nem teljesen tisztázott. A legvalószínűbb magyarázat szerint ez a kifejezés az eredeti jelentése szerint arra utal, hogy az illető irányt mutatva vagy egy adott helyre utalva mozog vagy mutat valamire. A "erre-arra" kifejezés tehát azonosítóként működik, amely segít megtalálni az adott célt vagy helyet.

Fontos megjegyezni, hogy az "erre-arra" kifejezést főként szóbeli kommunikációban használják, és inkább informális beszélgetésekben fordul elő. Nem található megfelelő pontos definíciója vagy leírása a magyar nyelvi szótárakban, mivel inkább egy mindennapi szólás vagy kifejezés, amelyet a nyelvhasználók a mindennapi életben alkalmaznak.

Betűrendben közeli szavak

egy-egy, egy-ket, egyre-masra, elobb-utobb, epi-, erre-arra, eszem-iszom, etno-, exicosis, externalia, fekete-sarga,