JelentéseEredeteSzófaja Példamondatok

buffó

buffó szó jelentése

A 'buffó' szó eredetileg az olasz 'buffo' szóból származik, amelynek jelentése "vicces" vagy "bohóc". A magyar nyelvben a 'buffó' kifejezés a következő jelentésekkel rendelkezik: 1. Színházi műfaj: A buffó az operairodalomban és a színpadi előadásokban ismert műfaj, ahol a fő cél a komikus hatás elérése. A buffó előadó általában bohóc vagy vicces karaktert jelenít meg, és általában humoros dalokat énekel. 2. Bohóc: A buffó lehet egy bohóc, aki vicces jelmezt visel és tréfás módon viselkedik a közönség előtt. A bohócok gyakran használják az arcfestést, nagy cipőket és más extravagáns ruhadarabokat, hogy feldobják a közönség hangulatát. 3. Vicces ember: A buffónak lehet olyan ember is, aki viccesen viselkedik vagy beszél, hogy felvidítsa vagy szórakoztassa a többieket. Ilyen esetben általában humorral és poénokkal igyekszik kiváltani a nevetést. Összességében a 'buffó' szó jelentése egy vidám, humoros műfajra vagy személyre utal, aki komikus hatást kelt az emberek között.

Értékeld a meghatározást!
(Pozitív: 0 / Negatív: 0)

A szó eredetete, etimológiája

A szavak etimológiája gyakran erősen bizonytalan, és több feltételezés is előfordulhat!

A "buffó" szó eredete latinul indul, ahol a "buffare" kifejezés azt jelentette, hogy "dübörög", "zúg". Ez a jelentés kapcsolódik ahhoz a hanghatáshoz, amit a buffó karakter általában előadás közben ad ki.

A buffó eredetileg egy olyan komikus figura volt az olasz commedia dell'arte-ban, amely egyfajta bohócot jelenített meg. Ez a figura sokszor vicces, tréfás helyzetekbe keveredett és sok humorral dolgozott. A buffó karakterek jellemzően maszkot viseltek és gyakran túlzottan sminkeltek voltak.

A buffo szerepet játszó művész szerepe az előadásokban idővel evolvált, és a 19. században már nem csak a commedia dell'arte-ban volt jelen, hanem operákban is megjelent. Az opera buffa műfaja például komikus történeteket dolgoz fel, és gyakran tartalmaz vicces karaktereket.

A "buffó" szó tehát eredetileg az olasz commedia dell'arte-ból származik, majd később átkerült az operai világba is. A szó etimológiája tehát az olasz nyelvre vezethető vissza.

Betűrendben közeli szavak

budi, budoár, büdös, büdzsé, büfé, buffó, buga , bugris, bugyelláris, bugyogó, bugyor,