Dél-Kalifornia partjainál egy hatalmas kék bálna több száz méternyi halászzsinórba csavarodott, állatmentők segítik a megmentését.
Az állatmentők tartanak attól, hogy a kék bálna el fog pusztulni, ha nem sikerül időben kimenteni. A bajba került állatot körülbelül 25 méter hosszúságúra becsülik, és pénteken vették észre a Santa Catalina-sziget és a szárazföld közötti csatornában. A halászzsinór valószínűleg egy rákcsapdához tartozott, ebbe gabalyodott bele az óriási emlős. Ha nem sikerül időben kimenteni, a fáradségtól akár el is pusztulhat.
Pénteken a mentőalakulatok megpróbáltak közelebb jutni a bálnához és kiszabadítani a zsinórok fogságából, ám a tenger hullámzása túl erős volt a mentőakcióhoz. Emiatt egy bólya segítségével megjelölték a helyet, ahol a bálna akkor tartózkodott, de reggelre sajnos mind a bálna, mind a bólya eltűnt. Az állatot azóta sem találják, kérnek mindenkit, aki meglátja, értesítse a hatóságokat. A mentésben közreműködő nonprofit Marine Animal Rescue tengeri állatmentő csoport elnöke szerint: „Még nem volt dolgunk ekkora állattal. Egyetlen farkcsapásával megölhet vagy felborítja a hajót”.
Eddig ilyen eset még soha nem fordult elő ezen a területen, hogy egy kék bálna csapdába került volna, így mindenki nagyon óvatos.
A kék bálna, más néven óriás bálna (Balaenoptera musculus) Földünk legnagyobb állatfaja, maximális hosszúsága elérheti a 30 métert is, és súlya a 200 tonnát.