JelentéseEredeteSzófaja Példamondatok

termeszettudomany

termeszettudomany szó jelentése

A 'természettudomány' szó a magyar nyelvben az emberi érdeklődés egyik területét jelöli, amely a természet világának megfigyelésére, elemzésére és magyarázatára összpontosít. A természettudományok olyan tudományágakat foglalnak magukba, mint például a fizika, kémia, biológia, geológia és csillagászat. A természettudományok célja az objektív, bizonyítékokon alapuló tudás szerzése a természeti folyamatok és jelenségek működéséről. A természettudósok megfigyeléseket végeznek, kísérleteket terveznek és végrehajtanak, adatokat gyűjtenek, elemzik azokat, modelleket és elméleteket alkotnak a természeti jelenségek működéséről. Az egyes természettudományok sajátos területeken specializálódnak. Például a fizika a mozgás, energia és anyag tulajdonságait tanulmányozza, míg a biológia az élőlényeket és az élet folyamatait vizsgálja. A különböző tudományágak közötti határok nem mindig élesek, és sok esetben átfedés van közöttük. A természettudományok elengedhetetlenek az emberiség technológiai és tudományos fejlődéséhez, és hozzájárulnak a természeti erőforrások megértéséhez, a környezetvédelemhez, az egészségügyhöz és sok más területhez.

Értékeld a meghatározást!
(Pozitív: 0 / Negatív: 0)

A szó eredetete, etimológiája

A szavak etimológiája gyakran erősen bizonytalan, és több feltételezés is előfordulhat!

A "természettudomány" szó eredetét a latin "natura" (természet) és "scientia" (tudomány) szavakból származtatjuk. A természettudomány tehát a természet megértésével és tanulmányozásával foglalkozó tudományokat jelenti.

A kifejezést először a 18. században használták, amikor a modern tudományágak kezdtek különválni egymástól. Az előző évszázadokban azonban már voltak olyan gondolkodók és tudósok, akik megpróbálták megérteni és leírni a természetet. Az antik görögök például már foglalkoztak a természettel kapcsolatos kérdésekkel, és többek között olyan neves tudósokat adtak a világnak, mint Arisztotelész és Platón.

A természettudományok fejlődése azonban csak a középkor után lendült igazán fel. Az 16. és 17. században jelentős tudományos forradalom zajlott, amelyben olyan neves tudósok vettek részt, mint Galilei Galileo, Isaac Newton és René Descartes. Ők hozták létre az alapjait az újkori természettudományoknak, és megteremtették a modern tudományos módszert.

A természettudományok azóta is folyamatosan fejlődnek és diverzifikálódnak. Ma már számos különböző terület tartozik a természettudományokhoz, mint például a fizika, a kémia, a biológia, az asztrofizika és az ökológia. Mindezek a tudományágak hozzájárulnak ahhoz, hogy mélyebb megértést szerezzünk a világunkról és a természet működéséről.

Szófaja és helyesírása

főnév

Példamondatok

1. A természettudományok segítségével megérthetjük a világ működését.
2. A természettudományokban a kísérletek és a megfigyelések kulcsfontosságúak.
3. A biológia és a fizika is részei a természettudományoknak.
4. Az iskolában tanultam természettudományt, és érdekesnek találtam.
5. A természettudományos kutatások hozzájárulnak az emberiség fejlődéséhez.
6. Sokan választják a természettudományos szakmákat a jövőbeli karrierjüknek.
7. A természettudományos felfedezések gyakran meglepő eredményekre vezetnek.
8. Az űrkutatás is egy nagyon izgalmas terület a természettudományokban.
9. A természettudományi ismeretek segítenek megérteni az emberi test működését és egészségét.
10. A természettudományos kutatók mindig új dolgokat fedeznek fel és feltalálnak.

Rokonértelmű szavak

természettudomány, természetismeret, természeti tudomány, természeti jelenségek tanulmányozása

Fonetikus átírás

tɛrmɛːsːtuːdomaːɲ

Betűrendben közeli szavak

aranyhegy, almodozik, alapito, rabszolgasors, vonat, termeszettudomany, benzinkut, naplo, kuka, szorny, pedagogus,