JelentéseEredeteSzófaja Példamondatok

hirdetes

hirdetes szó jelentése

A 'hirdetés' szó jelentése és fogalma a magyar nyelvben a következő: A 'hirdetés' egy olyan tevékenység vagy eszköz, amelynek segítségével valamilyen információt, üzenetet vagy ajánlatot közölnek nyilvánossággal. A hirdetések általában arra szolgálnak, hogy felhívják az emberek figyelmét egy termékre, szolgáltatásra vagy eseményre, valamint hogy ösztönözzék őket az adott termék vagy szolgáltatás vásárlására vagy igénybevételére. A hirdetések lehetnek nyomtatott formában, például újságokban vagy magazinokban megjelenő hirdetések, de elterjedtek az online hirdetések is, mint például az internetes bannerhirdetések vagy a közösségi média hirdetései. A hirdetés célja általában az érdeklődők megszólítása és a termék/szolgáltatás népszerűsítése. A hirdetési szövegek és képek gyakran figyelemfelkeltőek és vonzóak, hogy felkeltsék az emberek érdeklődését és vágyát az adott termék/szolgáltatás iránt. A hirdetéseket különböző csatornákon és platformokon lehet elhelyezni, mint például a televízióban, rádióban, újságokban, online weboldalakon vagy közösségi média platformokon. A hirdetések fontos szerepet játszanak a marketingkommunikációban, mivel segítenek az üzleti vállalkozásoknak előrehozni az értékesítésüket és elérni a potenciális vevőket. A hatékony hirdetési kampányok célzott üzeneteket és stratégiákat alkalmaznak annak érdekében, hogy hatékonyan kommunikáljanak és elérjék a célcsoportot.

Értékeld a meghatározást!
(Pozitív: 0 / Negatív: 0)

A szó eredetete, etimológiája

A szavak etimológiája gyakran erősen bizonytalan, és több feltételezés is előfordulhat!

A "hirdetés" szó eredete a magyar nyelvben a török-tatár hatásra vezethető vissza. A szóban megtalálható "hird-" rész a török "hırd-" vagy "hir-" szóból ered, ami jelentése "hír". A "-tés" képző pedig a török-bulgar hatásra került a szó végére, és általában jelzi a cselekvés, tevékenység kifejezését.

Eredetileg a "hirdetés" szó tehát "hír közzététele" vagy "valaminek az ismertetése" jelentést hordozott. A hírek, információk közlésére használták, például fontos események, termékek vagy szolgáltatások reklámozására.

A szó kialakulása és elterjedése során a török hatás mellett más nyelvek is befolyásolták. A németben például "Anzeige", az angolban pedig "advertisement" vagy rövidítve "ad" szavakat használják ugyanezen jelentésben.

Szófaja és helyesírása

főnév

Példamondatok

1. Az újságban találtam egy hirdetést, amiben eladó volt egy használt autó.
2. A város központjában rengeteg hirdetőtáblát látni.
3. A televízióban folyamatosan jönnek a reklámok és hirdetések.
4. Kérlek, oszd meg a hirdetést a barátaiddal is!
5. Egy új weboldalt indítottam, most próbálom népszerűsíteni a hirdetések segítségével.
6. A boltban kiakasztották az akciós hirdetést az üvegajtóra.
7. A szemembe tűnt egy érdekes álláshirdetés az interneten.
8. A városközpontban óriásplakátokon látom a legújabb filmek hirdetéseit.
9. Meglepődtem, amikor az utcán megláttam magamat egy ruházati cég reklámjában.
10. Az új étterem nyitásáról sokat hallani a rádióban futó hirdetéseken keresztül.

Rokonértelmű szavak

reklám, hírdetés, hirdemény, felhívás, kínálat, ajánlat, promóció, tájékoztató

Fonetikus átírás

[hirdɛteːʃ]

Betűrendben közeli szavak

orarend, modell, hatarido, szokoev, kiraly, hirdetes, automata, szafalade, kobmeter, elmegyogyintezet, ordogszeker,