JelentéseEredeteSzófaja Példamondatok

globetrotter

globetrotter szó jelentése

A "globetrotter" szó jelentése és fogalma a magyar nyelvben a következőképpen írható le: A "globetrotter" olyan személyt jelöl, aki szenvedélyesen és gyakran utazik világszerte, hogy felfedezze és megismerje más országokat, kultúrákat és helyeket. A globetrotterek általában kalandvágyóak, nyitottak az új élményekre, és szeretik felfedezni a különböző tájakat, városokat, nemzeteket és hagyományokat. A globetrotterek általában nagy érdeklődést mutatnak a világ iránt, és aktívan kutatják a legjobb úti célokat, látnivalókat és érdekességeket. Számukra az utazás nem csak egy egyszerű vakáció vagy üdülés, hanem egy lehetőség arra, hogy új tapasztalatokat szerezzenek, új emberekkel találkozzanak és megismerjék más kultúrák sokszínűségét. A globetrotterek általában rugalmasak és alkalmazkodóképesek a különböző helyzetekhez és körülményekhez. Szeretnek eltérni a megszokott útvonalaktól, felfedezni a rejtett gyöngyszemeket, és a lehető legtöbbet kihozni az utazásaikból. Gyakran dokumentálják tapasztalataikat, képeket és emlékeket készítenek, hogy megosszák őket másokkal, vagy egyszerűen csak emlékezetessé tegyék az utazásaikat. Összességében a "globetrotter" szó egy olyan személyre utal, aki szenvedélyesen szereti felfedezni a világot, és aktívan részt vesz az utazásokban a különböző országokban és régiókban.

Értékeld a meghatározást!
(Pozitív: 0 / Negatív: 0)

A szó eredetete, etimológiája

A szavak etimológiája gyakran erősen bizonytalan, és több feltételezés is előfordulhat!

A "globetrotter" szó eredete a 19. századra nyúlik vissza, és az angol nyelvből származik. A "globe" szó a latin "globus" (gömb) szóból ered, amelyet a földgömböt vagy a világot jelenti. A "trotter" pedig az angol "trot" (kocogás) igéből képzett főnév, amely az állatok kocogására utal.

A "globetrotter" tehát eredetileg olyan személyt jelentett, aki gyakran utazik a világ körül vagy sok helyen jár-kel. A szó első dokumentált használata 1880-ra tehető, de valószínűleg már korábban is használták informális kifejezésként.

Egyes források szerint a "globetrotter" kifejezés az 1800-as évek közepén jelent meg, amikor egyre többen kezdtek el világutazásokat tenni. Az ekkoriban megjelenő új közlekedési lehetőségek, például a gőzhajók és vonatok lehetővé tették az embereknek, hogy könnyebben eljussanak távoli országokba és földrészeken átutazzanak.

A globetrotterek gyakran olyan felfedezők, kalandorok, kutatók vagy egyszerűen csak kíváncsi emberek voltak, akik a világ különböző részeit szerették felfedezni és megismerni. A "globetrotter" szó ma már általánosan elterjedt, és olyan embereket is jelölhet, akik szenvedélyesen utaznak és felfedezik a világot.

Szófaja és helyesírása

főnév

Példamondatok

1. A globetrotter életérzése az, hogy folyamatosan utazik és felfedezi a világot.
2. Az anyám egy igazi globetrotter, már több mint 50 országot bejárt.
3. A globetrotterek mindig izgalmas történetekkel térnek haza az útjaikról.
4. Ha valaki globetrotter szeretne lenni, fontos, hogy nyitott legyen más kultúrák és szokások iránt.
5. A népszerű influenszer a közösségi médiában dokumentálja a globetrotter életét.
6. Az újságírók gyakran inspiráló interjúkat készítenek olyan emberekkel, akik globetrotterként járják be a világot.
7. Az utazási bloggereket általában globetrottereinek tekintik, hiszen folyamatosan úti célokat keresnek és megosztják tapasztalataikat online.
8. A globetrotterek gyakran vállalkoznak hosszabb utakra, amelyek során több kontinenst is bejárnak.
9. A feleségemmel együtt megfogadtuk, hogy évente legalább egy nagyobb utazást tervezünk, mert mindketten szeretnénk globetrotterként élni az életünket.
10. Az ismert fotós rengeteg gyönyörű képet készít mindenhonnan, ahova elutazik, hiszen igazi globetrotterként folyamatosan új helyeket fedez fel.

Rokonértelmű szavak

világjáró, világpolgár, kóborló, utazó, vándor, nomád, kalandor

Fonetikus átírás

/gləʊbtrɒtər/

Betűrendben közeli szavak

glikogén, gliptika, glitter, globális, globalizáció, globetrotter, glória, glossza, gluteális, gnóm, GNP,