A Háromszéki Mára Szociális és Közművelődési Egyesület jóvoltából egy újabb vízimalom kelt életre múlt hét pénteken, melyet pályázati forrásból újítottak fel és tettek működőképessé.
Az Egyesület nemrégiben vásárolta meg az Ika-vári torony közelében álló egykori Virág-malmot egy félhektáros területtel együtt, és pályázati forrásból sikerült felújítaniuk a régi malmot, emellett a régi csűrben étkezdét alakítottak ki, és három új lakóház is létesült, mely 52 személy befogadására és elszállásolására alkalmas. Az egyik házat Kézdialmásról kapták ajándékba, amit kurtapataki mesterek bontottak le és építettek itt vissza változatlan formában. Ennek a háznak a mintájára épült a másik két, teljesen új lakóépület.
A megvalósult tervek egy igazi turistaparadicsomot hoztak itt létre, hiszen a fent említett létesítmények mellett építettek egy szabadtéri színpadot is, amely számos rendezvény színhelyéül szolgálhat majd a jövőben. A Holnap Szociális Egyesület célja, hogy változatos programokat és turisztikai vonzerőt tudjanak kínálni az ide érkező vendégeknek, amely így kihathat majd az egész vidék idegenforgalmára is. Terveik között szerepel, hogy változatos, tematikus programokat szervezzenek a hozzájuk látogatóknak, így szekeres és lószános sétákat, kulturális és szórakoztató rendezvényeket, helyi népi tánctanulási lehetőséget. A vendégeknek lehetősége lesz megkóstolni a helyi ételkülönlegességeket, süthetnek kenyeret házilag, bekukkanthatnak a térségre jellemző népi mesterségek kulisszatitkaiba.
A beruházás megvalósulásával hat új munkahelyet hoznak létre, melyből négy helyet a hátrányos helyzetűek fognak betölteni.
A Virág-malom megújulása a második volt a valaha működő 43 csernátoni vízimalomból, korábban a még működőképes Bíró-féle vízimalmot adták át újra működésre. A vízimalmok életre kelésével az ide látogatók megcsodálhatják, hogy lesz a búzából életet adó kenyérliszt a természet erejének segítségével.
A Malomkertnek keresztelt skanzen jellegű létesítmény méltó módon kíván emléket állítani a helyi molnároknak, akiknek megélhetési forrását, vagyis a 43 malomból 37-et a kommunizmus évtizedei alatt állítottak le.